Event Information

Äkäslompolo, FI 2021-09-07 to 2021-12-07

NUTS Ylläs Pallas

NUTS 300 Pisin. Erämaisin. Haastavin. NUTS 300 on ainutlaatuinen 326 kilometrin seikkailu Lemmenjoen kansallispuistosta Pöyrisjärven erämaa-alueelle ja Ylläs-Pallastunturin kansallispuiston läpi Äkäslompoloon. NUTS 300 järjestetään Ylläksen tapahtumaviikon yhteydessä 12-17.7.2021. Unohtumaton matka alkaa Lemmenjoen Njurkulahdelta ja seurailee

NUTS 300 Longest. Wildest. Toughest. NUTS 300 is a unique 326 km trail running adventure in Finnish Lapland. The track crosses Lemmenjoki National Park, Pöyrisjärvi Wilderness Area and Ylläs-Pallas National parks, finishing in Äkäslomplo village near Ylläs ski resort. NUTS 300 is held during Ylläs adventure week 12.-17.7.2021. The unforgettable

Select Another Race

Race information:

66K

Itra Points
3
Mtn Points
2
Finisher level
320
Runner Time Score Age Gender Nationality
1 KARI Tuomas 5:46:29 / 38 H FIN
2 MIKKOLA Tomi 6:02:08 / 29 H FIN
3 TAPANINEN Heikki 6:40:30 / 39 H FIN
4 ORAVAMAKI Maija 6:46:42 / 47 F FIN
5 KALLUNKI Eetu 6:55:37 / 30 H FIN
6 PAASIO Riitta 7:06:47 / 37 F FIN
7 ERNAMO Jussi 7:12:42 / 41 H FIN
8 BLOM Jonas 7:17:32 / 38 H FIN
9 HAUKKALA Juho 7:19:45 / 37 H FIN
10 Havu Paula 7:20:19 / 40 F FIN
11 Silvennoinen Julia 7:21:17 / 26 F FIN
12 LAINE Jani 7:31:47 / 50 H FIN
13 HEISKANEN Eemil 7:37:44 / 23 H FIN
14 MIKKILA Niko 7:38:44 / 39 H FIN
15 MAKARAINEN Leena 7:46:35 / 33 F FIN
16 PAAJANEN Pekko 7:49:08 / 29 H FIN
17 LAAKKONEN Janne 7:51:26 / 51 H FIN
18 LAINE Ville 7:52:04 / 28 H FIN
19 KROHNS Marika 7:54:12 / 28 F FIN
20 HILOLA Mikko 7:55:41 / 36 H FIN
21 LEHTOLA Katju 7:56:39 / 30 F FIN
22 LAPPALAINEN Samu 7:56:56 / 39 H FIN
23 Virtanen Katri 7:58:55 / 38 F FIN
24 VANHAKYLA Mervi 7:58:57 / 43 F FIN
25 JARNEFELT Jouko 7:59:47 / 39 H FIN
26 LIIKAVAINIO Tuomas 8:00:27 / 43 H FIN
27 NIEMELA Tero 8:02:58 / 32 H FIN
28 LAPPETELAINEN Antti 8:06:09 / 38 H FIN
29 RUOKOKOSKI Marko 8:07:47 / 46 H FIN
30 MIKKOLA Tuomas 8:09:26 / 37 H FIN
31 AHOKAS Iina 8:09:43 / 31 F FIN
32 PENTTINEN Sanna 8:11:03 / 43 F FIN
33 ALAKARPPA Mikko 8:11:05 / 42 H FIN
34 VUORIO Antti 8:11:58 / 39 H FIN
35 KAMARAINEN Jenni 8:13:44 / 22 F FIN
36 LEHTIMAKI Olli 8:14:14 / 41 H FIN
37 LEHTIMAKI Teija 8:14:14 / 40 F FIN
38 PAITULA Annika 8:14:41 / 39 F FIN
39 LESKINEN Emma 8:15:28 / 30 F FIN
40 MUURINEN Tiina 8:15:49 / 42 F FIN
41 KAKKONEN Teemu 8:15:56 / 27 H FIN
42 RYYNANEN Kalle 8:16:10 / 40 H FIN
43 RYYNANEN Olli 8:16:10 / 34 H FIN
44 TAKANEN Harri 8:16:28 / 53 H FIN
45 OLLILA Aino 8:17:48 / 33 F FIN
46 OKSANEN Hermanni 8:18:08 / 40 H FIN
47 KAAPU Onni 8:18:47 / 18 H FIN
48 NIEMI Miikkael 8:18:54 / 41 H FIN
49 SYRJANEN Antti 8:18:57 / 39 H FIN
50 POIKKIMAKI Teemu 8:19:09 / 29 H FIN
51 HYYPPA Samuel 8:19:20 / 30 H FIN
52 OIKARINEN Matti 8:19:56 / 43 H FIN
53 KLEMOLA Sami 8:20:00 / 51 H FIN
54 VALIMAA Sami 8:20:23 / 46 H FIN
55 POKELA Juha 8:20:46 / 37 H FIN
56 VUOHTONIEMI Ville 8:21:13 / 41 H FIN
57 MIETTINEN Simo 8:21:57 / 39 H FIN
58 VUOLLE Harri 8:23:03 / 44 H FIN
59 OIKKONEN Annu 8:23:07 / 42 F FIN
60 MUSTONEN Marko 8:23:23 / 41 H FIN
61 RAUTIO Charlotte 8:24:31 / 34 F FIN
62 KOIVISTO Juhani 8:26:40 / 38 H FIN
63 MOHR Kristian 8:26:45 / 37 H FIN
64 SOUTUKORVA Johannes 8:27:27 / 27 H FIN
65 TUUPANEN Hanna Leena 8:27:44 / 44 F FIN
66 BALLINI Marco 8:29:49 / 56 H ITA
67 P E 8:32:23 / 35 H FIN
68 NISKANEN Tapani 8:35:35 / 48 H FIN
69 KANTANEN Antti 8:36:47 / 42 H FIN
70 LIUHTO Niilo 8:42:00 / 32 H FIN
71 MOKITCHEV Alexei 8:42:17 / 27 H FIN
72 OJALA Tommi 8:42:31 / 39 H FIN
73 KATTILAKOSKI Mikko 8:43:07 / 42 H FIN
74 VAARALA Markku 8:43:10 / 41 H FIN
75 YLI MARTTILA Juhani 8:43:28 / 33 H FIN
76 JUNTUNEN Janne 8:44:03 / 42 H FIN
77 RYTKONEN Tommi 8:44:07 / 31 H FIN
78 PIIRAINEN Ilkka 8:45:21 / 36 H FIN
79 KOIVUMAKI Mika 8:48:26 / 47 H FIN
80 TUPALA Toni 8:48:27 / 44 H FIN
81 SAINIO Albert 8:48:31 / 26 H FIN
82 OJALA Lauri 8:49:09 / 27 H FIN
83 RAISANEN Matti 8:51:21 / 38 H FIN
84 MALMSTROM Jyri 8:52:48 / 42 H FIN
85 KLEMOLA Anne 8:52:57 / 48 F FIN
86 PERKKIO Anna 8:53:01 / 40 F FIN
87 TOIVANEN Mika 8:53:31 / 48 H FIN
88 SCHUTSKOFF Mari 8:53:35 / 40 F FIN
89 MAKINEN Tuomas 8:55:54 / 36 H FIN
90 VARIS Ville 8:56:06 / 36 H FIN
91 VANHANEN Antti 8:56:47 / 40 H FIN
92 HEISKANEN Mikko 8:57:55 / 43 H FIN
93 RUOHONEN Simo 8:58:50 / 40 H FIN
94 JUUJARVI Juha 8:58:56 / 47 H FIN
95 AHLBERG Anttu 8:59:39 / 35 H FIN
96 LUKKARINEN Tuomo 8:59:58 / 39 H FIN
97 SAARTENOJA Kai 9:00:47 / 39 H FIN
98 JOKELA Pekka 9:01:00 / 41 H FIN
99 WIHLMAN Thomas 9:01:02 / 50 H FIN
100 HOPPONEN Jani 9:01:13 / 46 H FIN
101 NEVALAINEN Ulla 9:02:53 / 46 F FIN
102 LUOMA Heli 9:03:41 / 25 F FIN
103 TAMSKI Inari 9:03:49 / 39 F FIN
104 KOMULAINEN Markus 9:04:10 / 29 H FIN
105 LOHINIVA Tiina 9:04:17 / 37 F FIN
106 LESONEN Teemu 9:04:23 / 38 H FIN
107 ALINIKULA Jukka 9:05:45 / 43 H FIN
108 AYRALA Jyrki 9:05:52 / 52 H FIN
109 CALONIUS Lallu 9:06:29 / 36 H FIN
110 HAAPANIEMI Essi 9:06:35 / 29 F FIN
111 Arvola Raimo 9:07:12 / 55 H FIN
112 MOISIO Teppo 9:07:19 / 42 H FIN
113 VEIKKOLAINEN Arsi 9:07:34 / 60 H FIN
114 SIMPANEN Hanna Mari 9:08:13 / 31 F FIN
115 KEMPPAINEN Jarno 9:08:14 / 46 H FIN
116 HOLLMEN Mikko 9:09:09 / 45 H FIN
117 PRYKARI Jani 9:09:28 / 50 H FIN
118 KAPIAINEN Aatu 9:09:57 / 25 H FIN
119 TURHANEN Teresa 9:10:08 / 32 F FIN
120 KUNELIUS Keijo 9:10:34 / 42 H FIN
121 VAANANEN Paavo 9:11:33 / 26 H FIN
122 KARPPINEN Tuija 9:11:34 / 42 F FIN
123 LINDHOLM Tuomas 9:11:39 / 39 H FIN
124 HELO Ilkka 9:12:06 / 39 H FIN
125 SEPPA LASSILA Tatu 9:12:11 / 31 H FIN
126 MUTANEN Teemu 9:12:28 / 42 H FIN
127 RONNBERG Satu 9:13:43 / 49 F FIN
128 SOURU Antti 9:13:57 / 32 H FIN
129 REIMA Jani 9:14:03 / 48 H FIN
130 HEINONEN Rauno 9:15:54 / 57 H FIN
131 LEMBERG Riku 9:16:52 / 36 H FIN
132 VALKAMA Herkko 9:16:53 / 41 H FIN
133 HEISKANEN Olli Petteri 9:17:27 / 31 H FIN
134 PYHAJARVI Toni 9:17:50 / 33 H FIN
135 PALDAN Samuli 9:18:19 / 27 H FIN
136 HEIKKINEN Elsi 9:18:53 / 33 F FIN
137 VANHATALO Valtteri 9:19:01 / 34 H FIN
138 HUHTILAINEN Arno 9:19:08 / 38 H FIN
139 SALO Esko 9:20:06 / 36 H FIN
140 KORHONEN Kari Jussi 9:20:30 / 30 H FIN
141 ARELL Aila 9:21:37 / 58 F FIN
142 HIETALA Markus 9:21:44 / 42 H FIN
143 KARHAPAA Niko 9:22:03 / 30 H FIN
144 VIITAVAARA Robert 9:22:03 / 25 H FIN
145 JOENSUU PARTANEN Jenni 9:22:28 / 44 F FIN
146 RONKAINEN Liisa 9:22:44 / 35 F FIN
147 JUVONEN Aino 9:22:53 / 32 F FIN
148 MYLLER Karoliina 9:23:45 / 31 F FIN
149 KERANEN Riikka 9:23:48 / 32 F FIN
150 RANTA Topi 9:23:54 / 30 H FIN
151 MONTONEN Kirsi 9:24:14 / 56 F FIN
152 TUUNANEN Mikko 9:25:21 / 41 H FIN
153 KINNUNEN Juho 9:25:26 / 35 H FIN
154 HILTUNEN Samuli 9:25:31 / 29 H FIN
155 LUIRO Johannes 9:25:39 / 37 H FIN
156 TORVIKOSKI Juha 9:25:59 / 53 H FIN
157 SAUKKO Janne 9:26:41 / 52 H FIN
158 KOMULAINEN Leena 9:27:30 / 51 F FIN
159 HOLOPAINEN Aija 9:27:43 / 47 F FIN
160 LINDROOS Tanja 9:27:43 / 46 F FIN
161 PUHAKKA Mari 9:29:14 / 53 F FIN
162 BOMAN Matti 9:29:45 / 51 H FIN
163 TALLGREN Mika Antero 9:29:47 / 51 H FIN
164 HIRVONEN Marko 9:29:48 / 50 H FIN
165 VIRTANEN Maarit 9:30:03 / 49 F FIN
166 Helakari Eetu 9:30:17 / 29 H FIN
167 YPYA Juha Matti 9:31:38 / 38 H FIN
168 TANNER Toni 9:31:39 / 49 H FIN
169 JAAKKOLA Matti 9:32:29 / 37 H FIN
170 HYPPONEN Viivi 9:32:42 / 32 F FIN
171 VESALA Marjo 9:33:18 / 35 F FIN
172 HEIKKINEN Antti 9:33:36 / 39 H FIN
173 VUORILEHTO Veli Pekka 9:35:13 / 55 H FIN
174 SANDHOLM Piia 9:35:25 / 38 F FIN
175 RONKAINEN Ari 9:35:56 / 53 H FIN
176 TARVAINEN Riku 9:36:20 / 27 H FIN
177 RISSANEN Teemu 9:36:42 / 41 H FIN
178 SILTALA Anu 9:36:54 / 45 F FIN
179 HUTTUNEN Anna 9:36:59 / 35 F FIN
180 EHRSTROM Vilhelm 9:37:26 / 29 H FIN
181 ALA KOJOLA Mikko 9:37:33 / 43 H FIN
182 LINTULA Ari 9:37:43 / 39 H FIN
183 HALVARI Johanna 9:37:52 / 38 F FIN
184 SYVAOJA Kati 9:38:48 / 48 F FIN
185 TOLONEN Petri 9:38:51 / 54 H FIN
186 VAARA Annika 9:38:53 / 44 F FIN
187 SOININEN VIRTA Tiina 9:39:39 / 43 F FIN
188 TOLJAMO Leena 9:39:41 / 40 F FIN
189 MIINALA Matti 9:39:57 / 44 H FIN
190 LUOMA Sanna 9:40:10 / 27 F FIN
191 ESKELINEN Sanna 9:40:18 / 36 F FIN
192 SIPILA Aleksi 9:40:54 / 45 H FIN
193 HEINAMAKI Manu 9:41:15 / 28 H FIN
194 KOUTONEN Mikko 9:41:22 / 38 H FIN
195 LUKKA Otso 9:42:00 / 27 H FIN
196 WENNING Emmaleena 9:43:10 / 31 F FIN
197 KUPARI Harri 9:43:22 / 38 H FIN
198 TUOMAALA Jarkko 9:44:23 / 32 H FIN
199 VIRTA Juha 9:44:59 / 42 H FIN
200 TROLIA SLAMIC Fernando 9:45:06 / 45 H ARG
201 LIPPONEN Pia 9:46:06 / 30 F FIN
202 Pulliainen Arto 9:47:15 / 46 H FIN
203 PASANEN Tuomas 9:47:26 / 41 H FIN
204 KAIKKONEN Laura 9:48:08 / 30 F FIN
205 MAENPAA Kari 9:48:09 / 36 H FIN
206 HEIKKINEN Tommi 9:48:16 / 46 H FIN
207 METSAVAINIO Kirsi 9:48:29 / 50 F FIN
208 SIPILA Anna Reetta 9:48:56 / 41 F FIN
209 KOPAKKALA Olli 9:49:46 / 33 H FIN
210 LANKINEN Antti 9:50:54 / 26 H FIN
211 SAINIO Paul 9:51:03 / 26 H FIN
212 HOLOPAINEN Jani 9:52:19 / 39 H FIN
213 KOIVUNIEMI Anna Sofia 9:52:26 / 33 F FIN
214 PENNANEN Paula 9:52:31 / 46 F FIN
215 NIEMELA Marko 9:53:04 / 50 H FIN
216 BUDIANSKY Kai 9:53:05 / 29 H FIN
217 JOKELA Satu 9:53:10 / 41 F FIN
218 LINERI Tapio 9:53:57 / 52 H FIN
219 SILVOLA Osku 9:54:44 / 57 H FIN
220 VUOLLO Olli 9:54:45 / 28 H FIN
221 FRIMAN Antti 9:54:52 / 31 H FIN
222 JAATINEN Liisa 9:54:56 / 52 F FIN
223 PITKANEN Jonna 9:54:59 / 37 F FIN
224 KORPI Hannu 9:55:05 / 40 H FIN
225 HALVARI Mikko 9:55:31 / 37 H FIN
226 SALMI Tomi 9:55:34 / 30 H FIN
227 KURTTI Tommi 9:55:34 / 44 H FIN
228 NIEMINEN Juha 9:55:54 / 50 H FIN
229 OIKARINEN Tarmo 9:55:56 / 55 H FIN
230 SEPPA Jussi 9:56:24 / 31 H FIN
231 PAKKA MATTI 9:56:28 / 43 H FIN
232 LAMPINEN Matti 9:56:37 / 54 H FIN
233 BLOMQVIST Fredrik 9:57:03 / 29 H FIN
234 LEHTOLA Jouko 9:57:06 / 41 H FIN
235 TAPANILA Vesa 9:57:10 / 32 H FIN
236 WIKLUND Miia 9:57:19 / 46 F FIN
237 KOZMA Rajmund 9:57:28 / 43 H FIN
238 KELLOKUMPU Seppo 9:57:56 / 55 H FIN
239 OHTONEN Timo 9:57:56 / 49 H FIN
240 LAUREMA Minna 9:58:44 / 44 F FIN
241 VON FRENCKELL Sofie 9:58:46 / 54 F FIN
242 KAKKONEN Petri 9:58:56 / 41 H FIN
243 FROMHOLTZ Milja 9:59:16 / 37 F FIN
244 SALOKOSKI Joonas 9:59:57 / 31 H FIN
245 AHOLA Heikki 10:00:12 / 44 H FIN
246 SALAMA Lari 10:02:00 / 40 H FIN
247 MALMIVAARA Veera 10:02:00 / 36 F FIN
248 LINDGREN Matti 10:03:26 / 39 H FIN
249 HUOPONEN Ismo 10:03:26 / 39 H FIN
250 RAKKOLAINEN Lauri 10:05:24 / 28 H FIN
251 LIND Marko 10:06:52 / 35 H FIN
252 TIAINEN Jari Petri 10:06:58 / 39 H FIN
253 WULFF Joel 10:07:00 / 29 H FIN
254 TIMONEN Sanna 10:08:22 / 38 F FIN
255 HYNNINEN Timo 10:09:10 / 37 H FIN
256 HAAPALAINEN Juho 10:09:16 / 33 H FIN
257 SAUKKO Minna 10:09:55 / 45 F FIN
258 POLLANEN Sami 10:10:20 / 44 H FIN
259 BEHM Terhi 10:10:49 / 28 F FIN
260 AHO Heikki Tuomas 10:11:34 / 32 H FIN
261 KOVALAINEN Kaisu 10:12:16 / 22 F FIN
262 SAARMAN Maija 10:12:42 / 32 F FIN
263 KAUKKO Mervi 10:12:51 / 39 F FIN
264 RIMPILAINEN Markku 10:12:59 / 49 H FIN
265 HARJULA Johannes 10:14:09 / 44 H FIN
266 TELILA Pekka 10:14:09 / 40 H FIN
267 SUOPANKI Kaisu 10:15:51 / 34 F FIN
268 ANTTONEN Pekka 10:17:11 / 37 H FIN
269 ARLING Riitta 10:17:35 / 44 F FIN
270 SAIKKONEN Susanna 10:18:03 / 48 F FIN
271 Haapala Janne 10:18:40 / 47 H FIN
272 JAARA Pekka 10:19:13 / 42 H FIN
273 VALITALO Riitta 10:19:30 / 42 F FIN
274 VANNINEN Petri 10:20:01 / 40 H FIN
275 LAITILA Timo 10:20:03 / 51 H FIN
276 TAPIOLA Antti 10:21:22 / 49 H FIN
277 RAVILA Ville 10:22:19 / 51 H FIN
278 RAJALA Milka 10:23:08 / 33 F FIN
279 TORMA Samuli 10:23:09 / 40 H FIN
280 PITKANEN Matti 10:23:16 / 39 H FIN
281 ALANKO Tero 10:23:34 / 40 H FIN
282 LAUREN Markotapio 10:23:35 / 49 H FIN
283 WULFF Lukas 10:24:11 / 23 H FIN
284 WULFF Mika 10:24:11 / 54 H FIN
285 MUONA Niina 10:24:14 / 31 F FIN
286 POLKKI Anssi 10:24:14 / 35 H FIN
287 SUOMELA Katri 10:24:16 / 57 F FIN
288 JURTTILA Katja 10:24:20 / 50 F FIN
289 HAKALA Marko 10:24:20 / 58 H FIN
290 HEINONEN Petri 10:24:38 / 36 H FIN
291 STENFORS Petra 10:24:40 / 43 F FIN
292 KANGAS Jarkko 10:24:42 / 33 H FIN
293 HEIKKILA Timo 10:24:44 / 64 H FIN
294 KARJALAINEN Esa 10:24:48 / 53 H FIN
295 SODERSTROM Joel 10:25:02 / 29 H FIN
296 SPEETI Elias 10:25:02 / 29 H FIN
297 HIEDANPAA Sami 10:25:25 / 49 H FIN
298 PASANEN Kaisa 10:26:14 / 36 F FIN
299 VEIJOLA PUTKONEN Sanna 10:26:17 / 50 F FIN
300 LAAKKONEN Kaisu 10:26:24 / 52 F FIN
301 LAHDELMA Tuomas 10:26:24 / 36 H FIN
302 NIEMIVUO Suvi 10:26:41 / 40 F FIN
303 RISSANEN Tommi 10:26:56 / 38 H FIN
304 HAVERINEN Taneli 10:29:17 / 46 H FIN
305 SEPPANEN Anna 10:29:38 / 30 F FIN
306 QVICK Jemina 10:31:37 / 31 F FIN
307 HALTTU Tuire 10:31:43 / 42 F FIN
308 KARSIKAS Mari 10:31:44 / 41 F FIN
309 SKYTTA Oskari 10:32:31 / 32 H FIN
310 OLLOLA Anna 10:32:38 / 29 F FIN
311 SAVOLAINEN Ville 10:32:51 / 36 H FIN
312 JUUTI Petri S 10:33:16 / 55 H FIN
313 JARVENPAA Mika 10:33:16 / 37 H FIN
314 KERANEN Saara 10:33:21 / 36 F FIN
315 FORMA Leena 10:33:31 / 47 F FIN
316 GUSTAFSSON Robin 10:33:56 / 50 H FIN
317 MAUNUKSELA Outi 10:34:35 / 48 F FIN
318 SAARIVAARA Jarmo 10:34:49 / 50 H FIN
319 TUOMOLA Salla 10:35:11 / 45 F FIN
320 KEKKONEN Kimmo 10:35:39 / 28 H FIN
321 WICKSTROM Waltteri 10:35:40 / 28 H FIN
322 ROTH Matti 10:35:40 / 28 H FIN
323 ALANNE Jukka 10:36:18 / 36 H FIN
324 PALOJARVI Ville 10:37:22 / 48 H FIN
325 PAQVALIN Aura 10:37:54 / 41 F FIN
326 RINNE Jenni 10:38:06 / 29 F FIN
327 LISKI Aarne 10:38:23 / 30 H FIN
328 RAUHALA Jari 10:38:29 / 52 H FIN
329 SAILA SAARTENOJA Outi 10:38:36 / 43 F FIN
330 LINKONEVA Ilkka 10:38:51 / 34 H FIN
331 HEINONEN Heikki 10:39:00 / 56 H FIN
332 Muurimaa Kristo 10:40:15 / 46 H FIN
333 BORG Matti 10:40:35 / 55 H FIN
334 STRANDELL Catherine 10:41:09 / 46 F FIN
335 Laari Sini 10:41:10 / 33 F FIN
336 OLJYMAKI Arto 10:42:16 / 44 H FIN
337 Tanskanen Jaana 10:42:19 / 46 F FIN
338 PIIPPONEN Riina 10:42:19 / 46 F FIN
339 KUMPULAINEN Jari 10:42:30 / 46 H FIN
340 HELEA Tanja 10:42:35 / 47 F FIN
341 HELEA Jarkko 10:42:36 / 44 H FIN
342 PIIPPO Sampo 10:43:10 / 46 H FIN
343 OVASKA Kimmo 10:43:10 / 42 H FIN
344 LEHOSMAA Lassi 10:43:12 / 49 H FIN
345 PALOMO Sergio 10:43:58 / 47 H ESP
346 PAAJANEN Mikko 10:44:10 / 30 H FIN
347 MEIERJOHANN Axel 10:44:22 / 37 H GER
348 SIMI Miikka 10:44:39 / 40 H FIN
349 HAKKARAINEN Eira 10:46:13 / 35 F FIN
350 PEISA Helena 10:46:23 / 39 F FIN
351 PEISA Sampo 10:46:24 / 44 H FIN
352 SIIRA Mikko 10:46:26 / 58 H FIN
353 HARJU Arttu 10:46:52 / 33 H FIN
354 TALVITIE Jukka 10:47:36 / 45 H FIN
355 OIKARINEN Elias 10:47:40 / 49 H FIN
356 NIEMINEN Tuula 10:47:56 / 51 F FIN
357 SILANDER Timo 10:47:58 / 25 H FIN
358 LIIMATTA Janne 10:47:58 / 25 H FIN
359 TAIMINEN Jani 10:48:06 / 45 H FIN
360 ISOLAMMI Tiina Kaisa 10:48:37 / 51 F FIN
361 SAARI Anne 10:48:43 / 54 F FIN
362 HALTIALA Tanja 10:48:53 / 44 F FIN
363 VARIKOSKI Henna 10:49:02 / 39 F FIN
364 TORNBERG Peitsa 10:49:53 / 29 H FIN
365 NYMAN Eero 10:49:54 / 35 H FIN
366 SORSAKARI Pauli 10:49:55 / 39 H FIN
367 HOIKKALA Mikko 10:50:05 / 42 H FIN
368 HOIKKALA Gun 10:50:05 / 42 F FIN
369 KYLLONEN Katri Maaria 10:50:18 / 27 F FIN
370 LEHMUSVUORI Jani 10:51:26 / 32 H FIN
371 VEHMAS Kati 10:52:25 / 41 F FIN
372 HARMALA Timo 10:53:23 / 45 H FIN
373 PURSIAINEN Tuukka 10:53:42 / 33 H FIN
374 MUURMAN Sari 10:54:38 / 57 F FIN
375 KUUSISTO Pasi 10:54:39 / 48 H FIN
376 MATTILA Kirsi 10:54:56 / 47 F FIN
377 KEROLA Maarit 10:54:56 / 43 F FIN
378 MUSIKKA Jarno 10:55:09 / 31 H FIN
379 LAUHIKARI Sakari 10:55:49 / 34 H FIN
380 KARJALAINEN Jenna 10:55:51 / 26 F FIN
381 SAARI Jari 10:56:01 / 55 H FIN
382 ALAKURTTI Sari 10:56:29 / 36 F FIN
383 VESANEN Virva 10:56:37 / 29 F FIN
384 HOLOPAINEN Kristina 10:56:43 / 55 F FIN
385 HEINO Joel 10:56:44 / 32 H FIN
386 HERVA Elias 10:56:46 / 29 H FIN
387 KINNUNEN Heikki 10:56:56 / 48 H FIN
388 KULMALA Perttu 10:58:41 / 50 H FIN
389 MOLL SUVI 11:00:20 / 43 F FIN
390 KOJO Eetu 11:01:18 / 28 H FIN
391 MATTILA Waltteri 11:01:19 / 27 H FIN
392 NORDLUND Jarkko 11:01:25 / 47 H FIN
393 GACA Dominik 11:01:47 / 39 H POL
394 GACA Anna 11:01:48 / 39 F POL
395 TAHVOLA Jukka 11:02:27 / 34 H FIN
396 MIKKOLA Sanna 11:02:27 / 40 F FIN
397 LAIHO Riku 11:02:51 / 34 H FIN
398 SOIKKONEN Neilikka 11:02:59 / 35 F FIN
399 RYTKONEN Tero 11:03:29 / 49 H FIN
400 HEINILUOTO Heidi 11:04:19 / 30 F FIN
401 HUHTAKALLIO Anu 11:05:54 / 49 F FIN
402 KERANEN Riikka 11:06:32 / 37 F FIN
403 PATRONEN Petri 11:06:46 / 52 H FIN
404 HEISKANEN Reetta 11:08:41 / 46 F FIN
405 AHLROOS Gustaf 11:08:53 / 36 H FIN
406 KOIVISTO Oskari 11:09:05 / 35 H FIN
407 OIKARINEN Jani 11:09:39 / 39 H FIN
408 HEIKKERI Lotta 11:10:11 / 37 F FIN
409 LIESMAKI Kaisa 11:10:11 / 36 F FIN
410 LEPPAMAKI Juho 11:10:34 / 40 H FIN
411 VIITAVAARA Helina 11:10:37 / 30 F FIN
412 LUKKA Salla 11:10:38 / 32 F FIN
413 MOLL Kim 11:10:53 / 45 H FIN
414 LAITA Milla 11:11:39 / 43 F FIN
415 SUVILAAKSO Mikael 11:14:08 / 32 H FIN
416 KOKKONEN Roosa 11:17:21 / 31 F FIN
417 KOVALAINEN Sampo 11:17:22 / 29 H FIN
418 KETTUNEN Elias 11:18:04 / 30 H FIN
419 RONKAINEN Marja 11:18:33 / 32 F FIN
420 KAULANEN Kimmo 11:18:38 / 41 H FIN
421 MAKINEN Tero 11:18:46 / 30 H FIN
422 PALOKANGAS Aino 11:18:56 / 36 F FIN
423 HILTUNEN Kaisa 11:19:31 / 49 F FIN
424 MAKELA Ville 11:19:33 / 38 H FIN
425 MAKARAINEN Elisa 11:19:49 / 35 F FIN
426 RAIHA Kim 11:19:55 / 43 H FIN
427 KORPELA Johannes 11:20:33 / 40 H FIN
428 RIEPULA Pertti 11:20:50 / 58 H FIN
429 LEHTO Elise 11:21:33 / 37 F FIN
430 NYKANEN Elke 11:22:38 / 51 F FIN
431 MAENPAA Mikko 11:22:52 / 47 H FIN
432 YLILEHTO Riitta 11:24:53 / 44 F FIN
433 ULJAS Ditte 11:26:22 / 52 F FIN
434 PITKANEN Toni 11:26:54 / 41 H FIN
435 TIRKKONEN Joonas 11:30:03 / 35 H FIN
436 KARJALAINEN Olli 11:30:08 / 41 H FIN
437 KIVELA Kustaa 11:31:48 / 36 H FIN
438 VALIMAA Ilona 11:31:55 / 33 F FIN
439 MAKI HAKOLA Heidi 11:32:28 / 38 F FIN
440 KOTIMAA Johanna 11:33:07 / 41 F FIN
441 ETHOLEN Aleksi 11:33:12 / 43 H FIN
442 PULKKINEN Tapio 11:35:25 / 44 H FIN
443 REIJO Jan 11:35:26 / 48 H FIN
444 RUDBACK Jessica 11:35:49 / 43 F FIN
445 VIELTOJARVI Olli Pekka 11:36:07 / 52 H FIN
446 VIRTANEN Reetta 11:37:22 / 42 F FIN
447 LAUSTE Markku 11:37:22 / 66 H FIN
448 VUORI Petri 11:37:24 / 52 H FIN
449 OIVA Pasi 11:38:51 / 50 H FIN
450 TURPEINEN Katariina 11:39:25 / 56 F FIN
451 PELTOMAA Henna 11:40:07 / 45 F FIN
452 AUKIA Anni 11:41:46 / 42 F FIN
453 AMPUJA Vili 11:42:01 / 30 H FIN
454 SIIMESVAARA Jenni 11:42:41 / 46 F FIN
455 VALKAMA Magnus 11:42:41 / 47 H FIN
456 HAAPASALO TUOMAINEN Karita 11:42:55 / 49 F FIN
457 HAARANEN Hanna 11:43:19 / 32 F FIN
458 JARVINEN Mari 11:43:28 / 51 F FIN
459 LEHTONEN Jukka 11:43:28 / 53 H FIN
460 KORHONEN Samu 11:43:28 / 30 H FIN
461 TALJA Juha Matti 11:43:58 / 36 H FIN
462 TALJA Juha Matti 11:43:59 / 36 H FIN
463 RONKAINEN Tommi 11:44:53 / 44 H FIN
464 RUSANEN Jukka 11:44:54 / 40 H FIN
465 HANGASMAA Hanna 11:45:35 / 27 F FIN
466 NAAKKA Jukka 11:46:26 / 45 H FIN
467 LAURINEN Pia 11:47:33 / 43 F FIN
468 HUHTA Jaakko 11:47:34 / 43 H FIN
469 SUOPANKI Petri 11:48:54 / 49 H FIN
470 KYLLONEN Markku 11:49:32 / 53 H FIN
471 HAMALAINEN Kirsi 11:49:32 / 58 F FIN
472 TANHUANPAA Mirkka 11:49:33 / 48 F FIN
473 UUSITALO Sakari 11:50:34 / 39 H FIN
474 MATTILA Perttu 11:50:35 / 39 H FIN
475 ARELL Miira 11:50:44 / 29 F FIN
476 AUGUSTIN Annika 11:50:46 / 53 F FIN
477 HEIKKINEN Pauli 11:50:51 / 45 H FIN
478 SANDHOLM Pasi 11:50:54 / 56 H FIN
479 HANGASMAA Erja 11:50:59 / 57 F FIN
480 SEMI Marika 11:51:05 / 46 F FIN
481 IMELAINEN Janika 11:51:05 / 39 F FIN
482 TAIMISTO Olli 11:51:09 / 45 H FIN
483 NAAMANKA Antti 11:51:12 / 42 H FIN
484 WALLENIUS Juha 11:51:48 / 49 H FIN
485 TUULIO Petra 11:51:48 / 40 F FIN
486 HANHELA Hanna 11:51:51 / 44 F FIN
487 TYNYS Jaana 11:51:52 / 48 F FIN
488 RAINIO Antti 11:51:58 / 41 H FIN
489 PAAJANEN Irene 11:51:58 / 44 F FIN
490 SAUKONOJA Paivi 11:54:12 / 52 F FIN
491 RYHANEN Merja 11:55:49 / 55 F FIN
492 BORGSTROM Nina 11:56:05 / 53 F FIN
493 STROMSHOLM Tove 11:56:06 / 45 F FIN
494 SALONSAARI Tomi 11:57:37 / 41 H FIN
495 WAHLMAN Jani 11:57:40 / 37 H FIN
496 HAATANEN Mari 11:58:52 / 44 F FIN
497 RUOKOLAINEN Jenni 11:58:53 / 35 F FIN
498 AHLROOS Linda 12:03:44 / 35 F FIN
499 LUUKKONEN Mika 12:04:11 / 50 H FIN
500 MATTILA Marjo 12:05:21 / 34 F FIN
501 UKONMAANAHO Henna 12:05:36 / 45 F FIN
502 RANTA OJALA Terhi 12:06:24 / 48 F FIN
503 LAGAS Antti 12:06:24 / 42 H FIN
504 ALALUUSUA Juha 12:06:24 / 44 H FIN
505 HOKKANEN Hannu 12:06:25 / 39 H FIN
506 HERRANEN Sari 12:06:38 / 56 F FIN
507 KEMELL Sarianne 12:08:17 / 32 F FIN
508 KURVINEN Jari 12:09:45 / 55 H FIN
509 REVONNIEMI Suvi 12:09:45 / 43 F FIN
510 IITTI KOSKINEN Kirsi 12:09:45 / 41 F FIN
511 KUJANPAA Teemu 12:11:31 / 31 H FIN
512 REIMA Satu 12:11:53 / 44 F FIN
513 PETAJA Heidi 12:11:53 / 41 F FIN
514 NYMAN Taru 12:12:30 / 53 F FIN
515 MUTANEN Susanna 12:14:15 / 45 F FIN
516 MUTANEN Jussi 12:14:17 / 45 H FIN
517 SALLI Juho 12:15:39 / 35 H FIN
518 PARKKOLA Sini Kaari 12:17:35 / 45 F FIN
519 LINNERO Lea 12:17:38 / 37 F FIN
520 POUSI Konsta 12:18:10 / 26 H FIN
521 MALKKI Petri 12:18:28 / 48 H FIN
522 SAVOLAINEN Ville Markus 12:18:32 / 28 H FIN
523 O'KANE Nina 12:18:34 / 32 F FIN
524 LEPPANEN Eeva Maria 12:18:52 / 44 F FIN
525 LUNDBERG Tommi 12:19:48 / 41 H FIN
526 PALOVAARA Jussi 12:19:49 / 41 H FIN
527 PUTKURI Henna 12:20:38 / 35 F FIN
528 TOLVANEN Petri 12:20:59 / 41 H FIN
529 SALMEN Tenna 12:22:26 / 42 F FIN
530 PUTKURI Toni 12:22:56 / 36 H FIN
531 PAKSUNIEMI Jari 12:26:57 / 54 H FIN
532 LEHTONEN Tomi 12:28:05 / 56 H FIN
533 ROSSI Samuli 12:29:07 / 28 H FIN
534 SEPPANEN Riku 12:29:09 / 29 H FIN
535 HIHNALA Heikki 12:31:29 / 39 H FIN
536 NIKKINEN Markku 12:31:31 / 55 H FIN
537 TSUMAK Andrei 12:36:42 / 62 H FIN
538 BORDI Janne 12:38:30 / 50 H FIN
539 PENTTINEN Merja 12:38:32 / 50 F FIN
540 JUNNILA Kristiina 12:39:25 / 45 F FIN
541 MAKI AIJO Anneli 12:39:26 / 72 F FIN
542 PELTOKANGAS Jarno 12:40:57 / 40 H FIN
543 AHONEN Laura 12:40:58 / 34 F FIN
544 RANTAKOKKO Pauli 12:41:12 / 66 H FIN
545 JALONEN Riikka 12:42:46 / 43 F FIN
546 TAINIO Aki 12:43:48 / 33 H FIN
547 KARVO Joonas 12:43:56 / 32 H FIN
548 TAINIO Pasi 12:43:58 / 31 H FIN
549 AHTI Henri 12:45:03 / 48 H FIN
550 BATTALOVA Victoria 12:50:56 / 39 F FIN
551 OKSANEN Johanna 12:52:01 / 43 F FIN
552 HUOVINEN Siru 12:53:36 / 58 F FIN
553 FRANT Nina 12:55:06 / 47 F FIN
554 KUUSILUOMA Iiris 12:56:04 / 59 F FIN
555 HANNILA Henna 12:56:30 / 26 F FIN
556 TERMA Jani 12:56:52 / 43 H FIN
557 KATAJA AHO Simo 13:01:44 / 57 H FIN
558 TUOMISTO KATAJA AHO Kirsi 13:01:45 / 55 F FIN
559 PIRJOLA Timo 13:04:27 / 36 H FIN
560 MATIKAINEN Minna 13:04:59 / 49 F FIN
561 KARINE Jyri 13:04:59 / 53 H FIN
562 HARAKKA Janne 13:05:00 / 51 H FIN
563 SAASTAMOINEN Kaisu 13:05:08 / 39 F FIN
564 SAASTAMOINEN Mikko 13:05:11 / 46 H FIN
565 HOLOPAINEN Jenni 13:06:30 / 34 F FIN
566 RATINEN Aatu 13:07:18 / 27 H FIN
567 MORSKY Jouni 13:09:00 / 31 H FIN
568 HAKALA Eeva 13:10:56 / 37 F FIN
569 TURUNEN Virpi 13:12:58 / 42 F FIN
570 LIEDES Teija 13:13:11 / 58 F FIN
571 LUKKA Iida 13:16:17 / 28 F FIN
572 KYPPO Anna 13:17:30 / 69 F FIN
573 KOSKELA Suvi 13:20:31 / 30 F FIN
574 SALMI Milja 13:21:48 / 32 F FIN
575 TANSKANEN Heikki 13:22:48 / 61 H FIN
576 KAUPPINEN Laura 13:26:08 / 42 F FIN
577 UIMARI Outi 13:26:33 / 44 F FIN
578 PIISPANEN Pasi 13:26:33 / 45 H FIN
579 LINDHOLM Anne 13:26:33 / 37 F FIN
580 TURUNEN Juha 13:27:35 / 53 H FIN
581 RIEPULA Tiina 13:28:09 / 56 F FIN
582 HAGGBLOM Robin 13:36:52 / 34 H FIN
583 TUOHINO Lotta 13:39:24 / 42 F FIN
584 AALTO Pasi 13:42:09 / 36 H FIN
585 RYHANEN DAHLMAN Tarja 13:42:51 / 57 F FIN
586 RYHANEN Tuula 13:42:55 / 59 F FIN
587 VIINIKKA Paivi 13:43:21 / 42 F FIN
588 ERKKILA Hertta 13:43:22 / 42 F FIN
589 FURUSTAM Reetta 13:43:23 / 41 F FIN
590 WALDEN Maria 13:53:13 / 58 F FIN
591 PAQVALIN Minna 14:14:33 / 46 F FIN
592 LEHMUSMIES Ville 14:22:11 / 43 H FIN
593 HEIKKINEN Juha 14:22:43 / 53 H FIN
594 Sandelin Anssi 14:22:49 / 37 H FIN
595 LEPISTO Harri 14:23:31 / 47 H FIN
DNF ALKULA Mikko / 50 H FIN
DNF DAHLBACKA Sebastian / 41 H FIN
DNF GUTMANN Martina / 50 F GER
DNF HAAPAKORVA Kati / 43 F FIN
DNF HAKAMAKI Ilari / 44 H FIN
DNF HANHELA Ari / 36 H FIN
DNF HANHELA Tero / 31 H FIN
DNF HONKANEN Jaana / 55 F FIN
DNF HUHTA Markus / 32 H FIN
DNF HUTTUNEN Esa / 38 H FIN
DNF HUUSKO Marko / 48 H FIN
DNF IIVARI Annukka / 41 F FIN
DNF IIVARI Pekka / 41 H FIN
DNF ILVESLUOTO Jyrki / 54 H FIN
DNF KAARISALO Jussi / 41 H FIN
DNF KALILAINEN Heta Maija / 35 F FIN
DNF KALLINEN Janne / 38 H FIN
DNF KAURI Mari / 53 F USA
DNF KINNUNEN Ari / 54 H FIN
DNF KOISTINAHO Hannu / 44 H FIN
DNF KOUTONEN Matti / 36 H FIN
DNF KUIKKA Julia / 27 F FIN
DNF KUUSILUOTO Heidi / 42 F FIN
DNF KUUSILUOTO Jussi / 42 H FIN
DNF LAAKSONEN Emmi / 42 F FIN
DNF LAINE Anssi / 29 H FIN
DNF LEHTINEN Mirva / 48 F FIN
DNF LUONUANSUU Lauri / 35 H FIN
DNF METSA Jaana / 59 F FIN
DNF MILLARD Daniel / 32 H FIN
DNF OSTERBERG Maija Leena / 36 F FIN
DNF PALKINEN Petri / 52 H FIN
DNF PIMIA Sanna / 42 F FIN
DNF RAJANEN Pekka / 42 H FIN
DNF SAARELA Heidi / 29 F FIN
DNF SODERHOLM Johan / 51 H FIN
DNF TOHMOLA Mika / 51 H FIN
DNF TOYTARI Marja / 56 F FIN
DNF TUOMINEN Tytti / 55 F FIN
DNF VAYRYNEN Johanna / 47 F FIN
DNF VENETVAARA Noora / 35 F FIN
DNF WENDEL MITORAJ Katrina / 42 F USA
DNF YLI HUKKA Sari / 32 F FIN
Copyright @ 2002-2021 ITRA, All Rights Reserved