Event Information

Lizard Point, GB 2021-22-05

Endurancelife | Classic Quarter

Select Another Race

Race information:

Classic Quarter

Itra Points
3
Mtn Points
3
Finisher level
0
Runner Time Score Age Gender Nationality
1 CASSEL JOACHIM 07:18:07 / 31 H GB
2 RICHARDS Tim 07:30:08 / 29 H GBR
3 PARR Dan 07:32:01 / 45 H HKG
4 BROWN Rob 07:36:45 / 40 H GBR
5 BOVEY Jody 08:02:03 / 39 H GBR
6 CHARLES Ric 08:04:45 / 34 H GBR
7 RANKIN Tom 08:11:00 / 36 H GBR
8 GENDERS Matt 08:14:00 / 40 H GBR
9 MATTHEWS Ross 08:14:59 / 43 H GBR
10 STEPHENS Jeremy 08:17:00 / 53 H GBR
11 HARTLEY Tim 08:19:50 / 53 H GBR
12 MARTIN Richard 08:24:37 / 33 H GBR
13 KOTWINSKI David 08:28:34 / 45 H GBR
14 BOOKER NATHANAEL 08:35:48 / 35 H GB
15 ALLAN David 08:37:52 / 35 H GBR
16 MILEV Evelin 08:42:44 / 32 H BUL
17 JONES WALTERS MIRIAM 08:46:38 / 32 F GB
18 BOULDEN Daniel 08:53:13 / 34 H GBR
19 BUSOLINI Adrian 08:54:26 / 33 H GBR
20 COCKS Dan 08:56:58 / 32 H GBR
21 CATON Martin 08:58:19 / 48 H GBR
22 BENNETT James 08:58:27 / 46 H GB
23 MUSGROVE David 08:58:46 / 47 H GBR
24 GARTHWAITE James 08:58:49 / 30 H GBR
25 RICH Lewis 09:00:05 / 33 H GBR
26 BINMORE Euan 09:01:35 / 25 H GBR
27 BAILEY Daniella 09:05:31 / 30 F GBR
28 HARVEY Nathan 09:05:33 / 49 H GBR
29 MURPHY Jenna 09:05:33 / 44 F GBR
30 GARRETT Lauren 09:06:33 / 31 F GBR
31 HILL Matthew 09:07:54 / 40 H GBR
32 LOCKER James 09:08:37 / 27 H GBR
33 PEARSON Michael 09:10:40 / 30 H GBR
34 HUMBER Stuart 09:11:48 / 48 H GBR
35 BURCKETT ST. LAURENT David 09:15:12 / 41 H GBR
36 CLEMOW Richard 09:15:13 / 39 H GBR
37 HITCHINGS Chris 09:15:41 / 32 H GBR
38 CAUGHEY Shane 09:15:54 / 36 H GBR
39 PALMER Andrew K 09:17:18 / 34 H GBR
40 POOLEY Sophie 09:17:38 / 34 F GBR
41 GRASBY Jill 09:20:41 / 35 F GBR
42 BATCHELOR Alex 09:22:22 / 51 H GB
43 MACMURDIE Neil 09:23:50 / 38 H GBR
44 KEVEREN Louis 09:25:12 / 30 H GBR
45 BLEWETT Tom 09:25:19 / 30 H GBR
46 Round Michael 09:27:16 / 31 H GB
47 Smith Robin 09:28:46 / 39 H GB
48 BLATCHFORD Josh 09:29:25 / 29 H GBR
49 HARTMANN Kathrin 09:29:34 / 35 F GER
50 SEWELL Adam 09:29:42 / 34 H NZL
51 TREVORROW Ben 09:29:44 / 43 H GBR
52 MICKLEM Edward 09:30:24 / 33 H GBR
53 JENKINS Anna 09:35:25 / 41 F GBR
54 BOURNE James 09:36:34 / 51 H GBR
55 SALTER Ed 09:36:36 / 36 H GBR
56 SALTER Ollie 09:37:16 / 30 H GBR
57 LANGFORD Tim 09:37:36 / 32 H GBR
58 GODDARD Charlie 09:38:16 / 51 H GBR
59 ROBISNON Simon 09:42:32 / 41 H GBR
60 BALLANTYNE Adam 09:42:39 / 42 H GBR
61 PETTIT Mike 09:43:47 / 37 H GBR
62 PENDER CUDLIP Peter 09:44:22 / 52 H GBR
63 OUSELEY Daniel 09:45:57 / 42 H GBR
64 HAYWOOD Philip 09:46:25 / 30 H GBR
65 INNES Jonathan 09:46:52 / 24 H GBR
66 PAGE Richard 09:51:35 / 36 H GBR
67 THACKER Matthew 09:55:36 / 46 H GBR
68 MUNRO Sally 09:59:02 / 45 F GB
69 NASH Kris 10:00:22 / 52 H GBR
70 PORTRAIT Benjamin 10:04:13 / 40 H FR
71 PETRUCCI Alexandra 10:04:19 / 28 F GBR
72 WILSON Louise 10:05:40 / 43 F GBR
73 CLAY Jennifer 10:05:41 / 30 F GBR
74 HAZELDINE Emma 10:06:18 / 48 F GBR
75 GIBSON Alice 10:06:35 / 32 F GBR
76 PENNEY Dave 10:09:35 / 44 H GB
77 MORTENSON Anna 10:09:55 / 43 F GBR
78 REYNOLDS Paul 10:10:38 / 32 H GBR
79 WILLIAMS Phil 10:12:41 / 48 H GBR
80 PALMER Andrew 10:13:24 / 46 H GBR
81 TAYLOR Stuart 10:13:42 / 51 H GBR
82 ROBINSON Ben 10:16:47 / 44 H GBR
83 WILLIAMS Andy 10:17:43 / 50 H GBR
84 ADAMS Dan 10:17:58 / 48 H GBR
85 TOWNSEND Neil 10:18:14 / 50 H GBR
86 THOMAS Mark 10:20:40 / 47 H GBR
87 MUTSAERS Adrian 10:21:19 / 50 H CAN
88 Bettison Steven 10:22:02 / 45 H GB
89 JULIAN Rory 10:25:48 / 50 H GBR
90 MORRIS Ellie 10:26:45 / 27 F GBR
91 GODDARD Danny 10:29:42 / 36 H GBR
92 CHALLIFOUR Catherine 10:29:56 / 43 F GBR
93 Crouse Monika 10:35:09 / 44 F GB
94 GERRARD Corinne 10:37:24 / 51 F GBR
95 MACKAY Neil 10:37:58 / 40 H GBR
96 WOODHOUSE Stephen 10:38:53 / 47 H GBR
97 STEVENSON Lianne 10:42:28 / 28 F GBR
98 BUCKLEY George 10:43:21 / 60 H GBR
99 WHITE James 10:43:22 / 41 H GBR
100 DICKSON Esther 10:43:24 / 24 F IRL
101 WHITTINGTON Paul 10:43:55 / 50 H GBR
102 HYLTON Ben 10:46:25 / 33 H GBR
103 SOMERVILLE Stewart 10:46:27 / 25 H GBR
104 PETKOV Borislav 10:47:10 / 30 H BUL
105 HOBBS Jonathan 10:48:07 / 33 H GBR
106 PHELVIN Tamsin 10:50:24 / 44 F GBR
107 PAYNE Jonny 10:50:37 / 32 H GBR
108 BARNISH Peter 10:52:05 / 60 H GBR
109 MEAKIN Ben 10:55:09 / 34 H GBR
110 TURNER Jonny 10:55:18 / 34 H GBR
111 DEVON Fi 10:56:39 / 41 F GBR
112 WHERRY Sharon 10:56:42 / 51 F GBR
113 STEWART Andrew 10:57:12 / 40 H AUS
114 HENDERSON Becky 10:59:35 / 41 F GBR
115 BENNING Leonard 11:01:55 / 31 H GER
116 PRING Robert 11:03:52 / 46 H GBR
117 PRESTON William 11:05:26 / 55 H GBR
118 BEEKS Dan 11:14:59 / 34 H GBR
119 BEEKS Sean 11:15:11 / 32 H GBR
120 STEVENS Tamsin 11:17:03 / 27 F GBR
121 MUNRO Alicia 11:17:07 / 26 F GBR
122 WATSON Ben 11:22:45 / 30 H GBR
123 HIRONS Colin 11:24:33 / 58 H GBR
124 OWEN Dan 11:25:46 / 31 H GBR
125 SUCKLEY Hannah 11:25:53 / 25 F GBR
126 ROBERTS Nick 11:27:50 / 39 H GBR
127 HIGGINS James 11:29:36 / 35 H GBR
128 HOBBS James 11:30:13 / 43 H GBR
129 NICHOLAS Helen 11:36:13 / 46 F GBR
130 OLNER Johan 11:39:31 / 39 H GBR
131 OLNER Ariane 11:39:41 / 40 F BEL
132 BUNNEY Sam 11:40:42 / 32 H GBR
133 HEWITSON Tony 11:42:17 / 47 H GBR
134 HAWTHORNE Jason 11:42:26 / 52 H GBR
135 WOLSTENCROFT Verity 11:48:27 / 44 F GBR
136 CRUZ Janssen 11:55:11 / 45 H PHI
137 WESTON Paul 11:55:49 / 63 H GBR
138 WESTON Phyl 11:55:57 / 56 F GBR
139 GIDDENS Jamie 11:56:29 / 47 H GBR
140 Williams Daniel 11:59:30 / 51 H GB
141 HOPES Daniel 12:00:09 / 31 H GBR
142 MATHER R 12:00:58 / 54 H GBR
143 KINSELLA Sharon 12:06:37 / 45 F GBR
144 WALLIS Rachel 12:06:38 / 43 F GBR
145 GRIFFITHS BEA 12:11:55 / 46 F GB
146 LEGG Tim 12:12:32 / 33 H GBR
147 SAMPSON Jonathan 12:13:03 / 50 H GBR
148 BARKER Simon 12:14:38 / 48 H GBR
149 PENKOV Konstantin 12:31:21 / 48 H GB
150 TIERNAN Kate 12:37:01 / 40 F GBR
151 KISS Daniel 12:38:02 / 30 H HUN
152 CROSS Alex 12:40:20 / 43 F GBR
153 buck Darren 12:41:22 / 41 H GB
154 HEWLINS Chris 12:49:09 / 38 H GBR
155 SYMONDS Owen 12:52:39 / 21 H GBR
156 LAWER Olly 12:52:41 / 22 H GBR
157 DOBBS Chloe 12:59:17 / 21 F GBR
158 LEE Trevor 13:00:31 / 60 H GBR
159 TRAFFORD Daniel 13:02:04 / 36 H GBR
160 KNOTT Michael 13:14:22 / 51 H GBR
161 Roberts Teresa 13:14:35 / 56 F GB
162 BOYES HUNTER Clive 13:15:00 / 55 H GBR
163 WEBB Dale 13:27:50 / 38 H GBR
164 PICKERING Sam 13:29:46 / 25 H GBR
165 FRAPE Michael 13:31:19 / 56 H GBR
166 HIRJEE Shezan 13:34:23 / 42 H GBR
167 CROPLEY Mark 13:40:18 / 42 H GBR
168 GALVIN Anna 14:20:01 / 23 F GBR
169 BULLOCK Christopher 14:44:01 / 41 H GBR
DNF BROWN Roger / 54 H GBR
DNF COOK Peter / 39 H NZL
DNF DOUGLAS Andrew / 25 H GBR
DNF ELDON Jonathan / 61 H GBR
DNF EVANS Jim / 51 H GBR
DNF GILL Elise / 20 F GBR
DNF JOVETIC Filip / 42 H GBR
DNF METCALFE Henry / 25 H GBR
DNF METCALFE James / 51 H GBR
Copyright @ 2002-2021 ITRA, All Rights Reserved