Event Information

Lizard Point, GB 2021-30-05

The South West Traverse

44mile Coastal Ultra. Solo. Pairs or 4 person relay

Select Another Race

Race information:

The South West Traverse Solo

Itra Points
3
Mtn Points
3
Finisher level
0
Runner Time Score Age Gender Nationality
1 STEPHENSON TRISTAN 06:51:42 / 39 H GB
2 CLAY Jordan 07:07:50 / 25 H GBR
3 DOWNING Sam 07:27:42 / 33 H GBR
4 HINE Thomas 08:27:48 / 35 H GBR
5 BRADY Robbie 08:32:21 / 31 H GBR
6 HAYHURST Neil 08:41:18 / 41 H GBR
7 BRYAN Duncan 08:44:05 / 31 H GBR
8 HARPER PENROSE Will 08:56:58 / 34 H GBR
9 FINNIMORE Clive 09:06:16 / 45 H GBR
10 WILLIAMS Lucy 09:10:07 / 35 F GBR
11 WOODDISSE IAN 09:16:07 / 47 H GB
12 Murrin Tom 09:17:37 / 39 H GB
13 SWIFT Nigel 09:18:04 / 45 H GBR
14 WALLIS Jamie 09:18:55 / 41 H GBR
15 DOW Robert 09:21:21 / 46 H GBR
16 TILSLEY Dave 09:21:53 / 54 H GBR
17 MOORE David 09:25:40 / 50 H GBR
18 LAW Stephen 09:28:54 / 50 H GBR
19 YERLIKAYA Ziya 09:34:37 / 48 H GBR
20 FARRER Ross 09:38:37 / 33 H GBR
21 O ROURKE Dylan 09:38:50 / 29 H GBR
22 MASTERS Dan 09:39:50 / 48 H GBR
23 HILLIARD David 09:40:04 / 27 H GBR
24 RICHARDS Pasha 09:40:24 / 31 H GBR
25 LOWE Toby 09:41:24 / 51 H GBR
26 HARPER Daniel 09:49:21 / 35 H GBR
27 GRADY Jay 09:50:53 / 49 H GB
28 Mclean Luke 09:53:55 / 41 H GB
29 NICHOLLS Emma 09:54:38 / 42 F GBR
30 NICHOLAS Melissa 09:55:50 / 32 F GBR
31 DAVIS Ashley 09:57:21 / 36 H GBR
32 HOWELL Matt 09:58:34 / 36 H GBR
33 WILKIE Stu 10:01:01 / 42 H GBR
34 LEE Steven 10:03:22 / 43 H GBR
35 JARRETT Louise 10:03:31 / 42 F GBR
36 CHASE Andy 10:04:36 / 34 H GBR
37 DEAKIN Billy 10:05:30 / 43 H GBR
38 EDYVEAN Tom 10:13:24 / 42 H GBR
39 ROLLESTON Ashley 10:13:27 / 42 H GBR
40 LÉTARD Rémi 10:15:04 / 27 H FR
41 JAMES John 10:16:42 / 44 H GBR
42 PURVIS Loyd 10:16:47 / 48 H GBR
43 ROBERTS Louisa 10:18:03 / 38 F GBR
44 SKINNER Tuula 10:20:39 / 46 F FIN
45 HOLDEN William 10:20:54 / 34 H GBR
46 HARGREAVES Pez 10:22:20 / 53 H GBR
47 BUSCOMBE Ross 10:24:18 / 36 H GBR
48 GARNETT Matthew 10:25:57 / 37 H GB
49 SPENCE Robert 10:26:45 / 32 H GBR
50 CHIRGWIN Robert 10:28:06 / 33 H GBR
51 WILLIAMS Suzanne 10:28:33 / 35 F GBR
52 SHERE Luke 10:29:40 / 36 H GBR
53 SMITHERAM Mark 10:32:03 / 48 H GBR
54 WALTERS Matt 10:34:05 / 47 H GBR
55 BRASSINGTON Arun 10:38:26 / 30 H GBR
56 WHERRY Alan 10:39:27 / 57 H GBR
57 TOWNEND Jenna 10:43:33 / 31 F GBR
58 MOORE Jake 10:45:03 / 34 H GBR
59 JOHNSON Paul 10:45:09 / 35 H GBR
60 SKEA Katie 10:46:49 / 43 F GBR
61 HARTILL Gail 10:46:51 / 47 F GBR
62 ROONEY Michael 10:49:20 / 35 H GBR
63 Majzel Agata 10:54:43 / 46 F PL
64 BENNETT Marcus 10:54:44 / 59 H GBR
65 HAYDEN Nick 10:55:30 / 42 H GBR
66 ROSSITER Paul 10:56:27 / 57 H GBR
67 LOCKYER Stuart 10:58:13 / 54 H GBR
68 BATHE Colin 10:58:45 / 52 H GBR
69 CLACKWORTHY Scott 10:59:09 / 43 H GBR
70 STEVENS James 10:59:11 / 48 H GBR
71 ANNEAR Chris 11:00:22 / 34 H GBR
72 CLACKWORTHY David 11:00:50 / 35 H GBR
73 MATTHEWS Leila 11:03:05 / 45 F GBR
74 WALKER Iain 11:03:44 / 65 H GBR
75 MITCHELL Julian 11:06:35 / 41 H NZL
76 JONES Luke 11:06:38 / 41 H GBR
77 BOSUSTOW John 11:06:56 / 47 H GBR
78 BEER Joe 11:07:50 / 54 H GBR
79 MITCHELL Debbie 11:07:53 / 51 H GBR
80 GWYNN Leo 11:09:30 / 35 H GBR
81 GIBBONS Andrew 11:10:01 / 54 H GBR
82 BOARDMAN Antony 11:11:48 / 49 H GBR
83 BROCK David 11:11:49 / 49 H GBR
84 PARTRIDGE Geoff 11:12:24 / 53 H GBR
85 MARSH Sean 11:15:27 / 50 H GBR
86 DIMECH Luke 11:15:30 / 42 H GBR
87 PRIEST Gemma 11:16:39 / 40 F GBR
88 VIGGERS Victoria 11:16:41 / 45 F GBR
89 Speake David 11:16:54 / 50 H GB
90 HAMBLY Owen 11:20:32 / 34 H GBR
91 HARRISON June 11:20:51 / 52 F GBR
92 MAY Grege 11:22:30 / 40 H GBR
93 Mitchell Jason 11:26:21 / 44 H GB
94 WADMAN Richard 11:26:25 / 51 H GBR
95 YOUNG Georgina 11:27:35 / 45 F GBR
96 LITTLE Angela 11:27:49 / 43 F GBR
97 GOLDRING Mark 11:30:20 / 46 H GBR
98 GOLDRING Ellen 11:30:25 / 43 F GBR
99 GOODHEAD Jamie 11:34:23 / 50 H AU
100 MACDONALD Lee 11:40:54 / 42 H GBR
101 STONEMAN Catherine 11:42:14 / 38 F GBR
102 FRANCIS Craig 11:44:11 / 37 H GBR
103 DALE Steve 11:44:48 / 46 H GBR
104 MCKENNA Mary 11:47:12 / 46 F IRL
105 TURNER Jo Anne 11:48:39 / 47 F GBR
106 BASTIAN Adrian 11:48:44 / 53 H GBR
107 WRIGHT Alan 11:51:36 / 34 H GBR
108 WHITTAKER Callum 11:51:37 / 36 H GBR
109 THOMAS Mark 11:53:46 / 47 H GBR
110 NEWING Sarah 11:54:11 / 43 F GBR
111 THURKETTLE Jim 11:54:29 / 50 H GBR
112 DALE Wendy 11:55:59 / 59 F GBR
113 COLEMAN Andy 12:02:00 / 48 H GBR
114 PAINTON Mike 12:02:17 / 59 H GBR
115 BILLS Kelly 12:02:51 / 45 F GBR
116 RAYFIELD Julie 12:06:33 / 52 F GB
117 SCHOFIELD Gary 12:06:36 / 37 H GBR
118 SMITH Ben 12:06:50 / 37 H GBR
119 BARNFIELD Marty 12:08:23 / 48 H GBR
120 FROST Justin 12:08:32 / 46 H GBR
121 SPENCER Julian 12:08:59 / 54 H GBR
122 WALKER Lindsey 12:09:21 / 44 F GBR
123 GARDINER Steven 12:09:59 / 38 H GBR
124 WOOD Kelvin 12:10:32 / 45 H GBR
125 MOYNA Paddy 12:13:48 / 46 H GBR
126 BOWERS Karina 12:16:04 / 41 F GBR
127 ADAMS Martin 12:16:54 / 43 H GBR
128 FINN Colleen 12:18:17 / 39 F GBR
129 TAME Lisa 12:18:18 / 43 F GBR
130 STRONG Claire 12:18:21 / 40 F GBR
131 STANFORD Joe 12:19:35 / 47 H GBR
132 WADEY Maria 12:24:19 / 53 F GBR
133 THOMAS Owain 12:24:33 / 43 H GBR
134 BOOTE Andrew 12:26:48 / 42 H GBR
135 MITCHELL John 12:29:59 / 39 H GBR
136 Colwill Stuart 12:39:41 / 50 H GB
137 HILTON Karen 12:39:44 / 50 F GBR
138 MURPHY Martin 12:39:45 / 51 H GBR
139 PHILLIPS Matt 12:42:52 / 56 H GBR
140 BARNES Paul 12:59:11 / 57 H GBR
141 BUTLER Hannah 13:01:45 / 29 F GBR
Copyright @ 2002-2021 ITRA, All Rights Reserved