Event Information

Bambrugh, GB 2021-29-05

Endurancelife | Northumberland

Select Another Race

Race information:

Ultra

Itra Points
1
Mtn Points
1
Finisher level
0
Runner Time Score Age Gender Nationality
1 AYMARD Matthew 04:31:51 / 32 H GBR
2 EVANS Jamie 04:36:37 / 26 H GBR
3 PUGH Richard 04:59:51 / 37 H GBR
4 BUTLER Jonathan 05:09:31 / 38 H GBR
5 REYNOLDS James 05:10:51 / 32 H GBR
6 MILES Craig 05:19:24 / 37 H GBR
7 CAMPBELL Alison 05:22:26 / 41 F GBR
8 CERNENKO Romans 05:25:27 / 35 H LV
9 MOONEY William 05:27:24 / 27 H GBR
10 LOWE Mark 05:27:42 / 54 H GBR
11 SOUTH Alex 05:31:50 / 49 H GBR
12 Shelley Claire 05:31:53 / 45 F GB
13 WRIGHT Adam 05:32:58 / 52 H GBR
14 SAEZ Ricky 05:33:33 / 45 H GBR
15 NICHOLSON Nathan 05:35:07 / 29 H GBR
16 COOPER Daniel 05:39:48 / 30 H GBR
17 PEDERSEN Ole 05:40:01 / 40 H GBR
18 MOIR David 05:40:18 / 52 H GBR
19 LOUGHTON Tom 05:40:25 / 34 H GBR
20 WILLIS John 05:42:01 / 37 H GBR
21 GRUNDY John 05:42:09 / 47 H GBR
22 CRONIN Alex 05:42:33 / 34 H GBR
23 KELLY Sean 05:46:26 / 42 H GBR
24 ATTLEY Steve 05:46:40 / 50 H GBR
25 NIEUWENHUYS Richard 05:47:27 / 41 H GBR
26 MULDERRIG Anna 05:48:49 / 30 F GBR
27 MARTIN Gary 05:51:04 / 43 H GBR
28 MARTIN Nigel 05:51:53 / 44 H GBR
29 LEACH Nicholas 05:56:12 / 25 H GBR
30 Jamieson Peter 05:56:28 / 44 H GB
31 JONES David 05:56:51 / 25 H GBR
32 MORRIS Tom 05:58:48 / 26 H GBR
33 BALL Joseph 05:58:51 / 26 H GBR
34 WOOD Madeleine 06:02:20 / 35 F GBR
35 BOWLER Nigel 06:04:43 / 60 H GBR
36 OA€™CALLAGHAN Joseph 06:05:57 / 38 H GBR
37 BROWELL Penny 06:07:34 / 49 F GBR
38 PALMER Benjamin 06:07:38 / 26 H GB
39 JOHNSON Lauren 06:07:56 / 35 F GBR
40 POWER Susie 06:13:31 / 35 F GBR
41 WALTERS Paul 06:14:32 / 47 H GBR
42 SHEPHERD Warwick 06:14:53 / 37 H GBR
43 TRUKHANOV Nikita 06:15:12 / 32 H GBR
44 ROBERTSON Tom 06:15:27 / 28 H GBR
45 LAMB Charles 06:15:30 / 43 H GBR
46 LUCAS Alun 06:17:56 / 59 H GBR
47 EDMOND Thomas 06:18:16 / 18 H GBR
48 RODDY Harriet 06:23:40 / 26 F GBR
49 BIENKOWSKA Anna 06:25:18 / 29 F GBR
50 GOLDSBROUGH Jonny 06:26:40 / 34 H GBR
51 SKOKAN Igor 06:29:28 / 38 H GBR
52 BARSTOW Craig 06:29:36 / 55 H GBR
53 CROSSLEY Andrew 06:29:41 / 51 H GBR
54 O CALLAGHAN Daniel 06:34:04 / 41 H GBR
55 HARDING Robert 06:36:25 / 59 H GB
56 BENNETT Hanna 06:37:43 / 45 F GBR
57 WOODHOUSE John 06:38:39 / 26 H GBR
58 JOHNSON Andrew 06:41:23 / 45 H GBR
59 PUGH Jane 06:41:42 / 40 F GBR
60 FANTHORPE Andrew 06:42:11 / 26 H GBR
61 BETHUNE Julie 06:42:33 / 43 F GBR
62 BETHUNE Iain 06:42:43 / 38 H GBR
63 REYNOLDS Laura 06:43:49 / 44 F GBR
64 SATTERTHWAITE Dane 06:44:15 / 36 H GBR
65 SALEM Aidrean 06:44:33 / 33 H GBR
66 HELLYER Tom 06:44:57 / 39 H GBR
67 WELSH Alexander 06:45:05 / 36 H GBR
68 DRURY Alistair 06:45:37 / 33 H GBR
69 ROGERSON Andrew 06:45:40 / 35 H GBR
70 DOOLAN Garry 06:46:06 / 49 H GBR
71 LAIDLER Paula 06:48:14 / 41 F GBR
72 BRYAN Richard 06:48:24 / 32 H GBR
73 GIBSON Rosie 06:52:00 / 28 F GBR
74 HODSON FRASER Ian 06:52:04 / 48 H GBR
75 BARON David 06:52:15 / 54 H GBR
76 GROVE Ben 06:52:22 / 31 H GBR
77 DICK Ian 06:55:26 / 42 H USA
78 KENTISH Macaulay 06:56:25 / 26 H GBR
79 HODSON Joseph 06:56:56 / 42 H GBR
80 FAIRBROTHER Simon 06:57:12 / 45 H GBR
81 SMITH Craig 06:57:35 / 40 H GBR
82 WRIGGLESWORTH Euan 07:01:54 / 24 H GBR
83 KEATING Michael 07:02:01 / 39 H GBR
84 EBBERLEY Stu 07:03:06 / 47 H GBR
85 HUGH Thompson 07:06:00 / 38 H GBR
86 LIGHTFOOT Keiron 07:06:51 / 36 H GBR
87 MUNDILL Myles 07:09:41 / 31 H GBR
88 SUTTILL Tom 07:10:22 / 24 H GBR
89 JOHNSTONE George 07:11:30 / 48 H GBR
90 TAYLOR James 07:11:50 / 40 H GB
91 DALY Richard 07:12:56 / 42 H GBR
92 ROY James 07:13:25 / 36 H AUS
93 CANE John 07:16:31 / 45 H GBR
94 CORCORAN Lauren 07:16:50 / 40 F RSA
95 PYLE Jack 07:18:24 / 30 H GBR
96 KENNY Charles 07:20:35 / 21 H GBR
97 VENTISEI Alessandro 07:20:42 / 23 H GBR
98 EVANS Alice Evans 07:20:54 / 21 F GBR
99 DAY SILVA Valter 07:21:44 / 43 H POR
100 MACLEOD Conor 07:23:19 / 34 H GBR
101 GRIEVE Adam 07:23:30 / 33 H GBR
102 BRIGGS Steve 07:25:08 / 42 H GBR
103 SUTCLIFFE Richard 07:25:13 / 45 H GBR
104 WATSON Sam 07:25:15 / 50 F GBR
105 BENNETT Paul 07:26:23 / 38 H GBR
106 SEMPLE Kristoffer 07:26:25 / 53 H GBR
107 WAISTELL Stephen 07:30:03 / 39 H GBR
108 ENGLISH Helen 07:30:16 / 54 F GBR
109 BRIFFAUD Benjamin 07:30:56 / 34 H FRA
110 MATHER Graham 07:31:45 / 50 H GBR
111 ATKINSON Stephen 07:31:47 / 38 H GBR
112 ATKINSON Clare 07:31:57 / 42 F GBR
113 HARRIS Paula 07:33:19 / 46 F GBR
114 MAY Ellie 07:33:37 / 42 F GBR
115 BARTLETT Amy 07:33:44 / 45 F GBR
116 HANSEL Simon 07:35:59 / 56 H GBR
117 PARRY Martin 07:37:11 / 45 H GBR
118 WILKINSON Darren 07:40:37 / 45 H GBR
119 BEWICK Dan 07:41:02 / 39 H GBR
120 BOOTH Mark 07:44:06 / 40 H GBR
121 COSGROVE Greig 07:45:50 / 42 H GBR
122 HARRIS Leman 07:46:54 / 53 H GBR
123 PEBERDY Bridget 07:49:17 / 62 F USA
124 COX Christopher 07:50:29 / 27 H GBR
125 HARRIS Lee 07:51:50 / 40 H GB
126 DIMMICK Lewis 07:56:12 / 31 H GBR
127 CISNEROS FOSTER Claudia 07:59:33 / 39 F MEX
128 HUBLEY Ryan 08:03:02 / 28 H GBR
129 NISBET Dougie 08:05:36 / 58 H GBR
130 LOWTHER Ian 08:06:07 / 38 H GBR
131 ROBINSON David 08:06:21 / 57 H GBR
132 AUSTIN Peter 08:13:51 / 34 H GBR
133 LAZENBY Sharon 08:16:56 / 50 F GBR
134 LAZENBY Joe 08:17:06 / 29 H GBR
135 MADDISON Nell 08:18:22 / 38 F GBR
136 HARRISON Jen 09:01:06 / 45 F GBR
DNF BALCH Benjamin / 33 H GBR
DNF BELL Sigourney / 28 F GBR
DNF BLEWITT Chloe / 25 F GBR
DNF CHARTERIS Leon / 41 H GBR
DNF EVANS Chris / 52 H GBR
DNF MAZUR Anna / 31 F GBR
DNF MCSPARRON Robert / 40 H GBR
DNF NAYLOR Ian / 52 H GBR
DNF OUTRAM Nick / 34 H GBR
DNF PLAYLE Mick / 61 H GBR
DNF SCRATCHERD George / 35 H GBR
DNF TEASDALE Chris / 34 H GBR
DNF THOMPSON Neil / 44 H GBR
DNF WALSH Joe / 30 H USA
DNF WATSON Calum / 46 H GBR
Copyright @ 2002-2021 ITRA, All Rights Reserved